CHCETE SE ZAPOJIT?

 

Po celý rok hledáme dobrovolníky na námi pořádané dobrovolnické dny. Rádi vás u nás uvidíme. Práce je zde jako na klášteře... Např. v tomto roce, bychom potřebovali pomoc s úpravou zahrady, s rekonstrukcí průjezdu atd. . NAPIŠTE NÁM

ADRESA

 

Klášter Chotěšov - Lesovna

 

Brána Kláštera Chotěšov, o.p.s.

Sklepní 167, Chotěšov

332 14

branaklasterachotesov@seznam.cz

Tel :  775 905 808

ZDE JSME

SPRAVNÍ ÚŘAD NEBO OBECNĚ PROSPĚŠNOU SPOLEČNOST VÝZNAMNĚ PODPOŘILI:

© 2009 by  Správní úřad chotěšovského kláštera.

MAPA

KONTAKTUJTE NÁS

 

 

Správní úřad chotěšovského kláštera

 

Brána Kláštera Chotěšov, o.p.s.

Sklepní 167

332 14  Chotěšov

branaklasterachotesov@seznam.cz


Tel.: 775 905 808    

O NÁS

V roce 2009 bylo založeno občanské sdružení „Klášter Chotěšov – Lesovna“. V roce 2014 se transformovalo na obecně prospěšnou společnost Brána Kláštera Chotěšov (Centrum Klášter Chotěšov) . Cílem sdružení je přivést objekt správního úřadu chotěšovského kláštera znovu k životu a zachovat jeho propojení s celým komplexem klášterem.

 

Lesovna neboli správní úřad je bývalá kancelářská budova se šenkem v areálu chotěšovského kláštera v obci Chotěšov. Někdy kolem roku 1660 ji spolu s klášterní bránou, věží a stodolou nechal u severozápadní zdi postavit probošt Vojtěch Pelletius (1657-66). V té době se zdejší klášter těšil plnému rozkvětu a blahobytu.

 

Objekt správního úřadu se nachází v areálu chotěšovského kláštera v obci Chotěšov, který má nadregionální význam. Klášter a všechny budovy, které patří do překrásného komplexu kláštera leží na kopci v obci a jsou jednou z mnoha dominant plzeňského kraje. Klášter se nachází 15 km od města Plzeň a je dobře dostupný z dálnice D5 na Rozvadov.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now