Brána Kláštera Chotěšov o.p.s.

Bývalý správní úřad chotěšovského kláštera

Klášter Chotěšov | Lesovna | Národní kulturní památka

Obecně prospěšná společnost Brána Kláštera Chotěšov od roku 2008 pořádá kulturní akce v objektu a na zahradě bývalého správního úřadu. Cíl je přivést objekt správního úřadu chotěšovského kláštera znovu k životu a zachovat jeho propojení s celým komplexem kláštera.


Lesovna neboli správní úřad je bývalá kancelářská budova se šenkem v areálu chotěšovského kláštera v obci Chotěšov. Někdy kolem roku 1660 ji spolu s klášterní bránou, věží a stodolou nechal u severozápadní zdi postavit probošt Vojtěch Pelletius (1657-66). V té době se zdejší klášter těšil plnému rozkvětu a blahobytu.


Objekt bývalého správního úřadu se nachází v areálu chotěšovského kláštera v obci Chotěšov, který má nadregionální význam. Klášter a jeho všechny objekty, které patří do překrásného komplexu kláštera, leží na kopci v obci a jsou jednou z mnoha dominant plzeňského kraje. Klášter se nachází 15 km od města Plzeň a je dobře dostupný z dálnice D5 na Rozvadov.

O klášteře

Bývalý klášter premonstrátek v Chotěšově, který byl  založen blahoslaveným Hroznatou na žádost jeho sestry mezi lety 1202-1210 na vyvýšeném místě nad řekou Radbuzou. Klášter je náboženská stavba nebo areál, určený pro život řádového společenství, sestávající z mnichů nebo řeholnic. Kláštery se stávaly přirozenými středisky vzdělanosti. Historie zde.


Prostory pro svatby, oslavy a vaše akce

Prostory a zahradu bývalého správního úřadu lze využívat pro nejrůznější typy akcí, oslav nebo svateb. Rádi Vám se vším pomůžeme nebo celou akci zařídíme za Vás. Jsme schopni vám zajistit catering, občerstvení nebo pokrmy pro vaše hosty. Své auto můžete zaparkovat na bezplatném parkovišti před objektem. Dále nabízíme prostory pro filmové lokace. Vždy Vás rádi uvidíme! Kontaktujte nás a domluvte si osobní schůzku.

Розташування

Показати карту

Вашу IP-адресу буде надіслано в Карти Google.

Sklepní 167, 332 14 Chotěšov, Чехія

Події

Prohlídky kláštera a kalendář akcí

Prohlídky kláštera a kalendář akcí

v areálu kláštera 2021

V roce 2021 se klášter od června otevírá od úterý do neděle a čeká vás bezpočet akcí. Například den malých pivovarů, víkend otevřených zahrad, koncerty, výstavy, večer pro klášter Chotěšov, vánoční koncerty a jiné. Kalendář akcí najdete pod odkazem.

Luboš Tesař - výstava 2021

Luboš Tesař - výstava 2021

Výtvarný umělec, fotograf a básník.

Narozen 8. 1. 1947 v Jemnici (Třebíč). Žena jako téma uhranula Luboše Tesaře. Ten mimo koláže, asambláže a kombinované techniky čistě výtvarné, vystavuje rovněž řadu fotografií a to jak klasicky zpracovaných, tak velmi často postprodukčně a „zvláštně technicky“ upravených.

Akce v Lesovně

Akce v Lesovně

Dýňové slavnosti, vánoční koncert a další

I v roce 2021 se můžete zúčastnit několika akcí, které pořádá obecně prospěšná společnost Brána Kláštera Chotěšov. Podle pandemických podmínek budou akce v průběhu roku aktualizovány. Například 30.10. proběhnou dýňové slavnosti pro děti a 11.12. vánoční koncert v Lesovně.

Про нас

Aktuální projekt 2020 - 2021

Aktuální projekt 2020 - 2021

Obnova prostor pro zázemí akcí a obnova zahrady

V roce 2020 jsme začali s projektem obnovy zázemí bývalého správního úřadu pro kulturní akce, dobrovolníky, výstavy, dětské akce a další naše aktivity. V roce 2021 proběhne obnova zahrady bývalého správního úřadu. Akce je spolufinancována Evropskou unií.

Významně nás podpořili

Významně nás podpořili

děkujeme

Obnovu bývalého správního úřadu a obecně prospěšnou společnost Bránu Kláštera Chotěšov významně podpořili: Ministerstvo kultury České republiky; Plzeňský kraj; obec Chotěšov; MAS Radbuza; Nadace OF; Globus; ČSOB; Era, Nadace Via; Zapojím se.

Obnova původní brány

Obnova původní brány

do kláštera

Projekt naší obecně prospěšné společnosti. V minulých letech jsme začali s obnovou a zpřístupněním původní brány do chotěšovského kláštera pro veřejnost, kulturní akce v klášteře nebo v kulturním centru. Již se nám povedlo opravit střechu, zajistit statiku, osadili jsme průjezd novými vraty, okny a dveřmi. V roce 2019 probíhala obnova fasády. Brána také slouží jako bezpečná cesta dětem do i ze školy.

Наші послуги

Контактні дані

Надішліть нам повідомлення.

Уведіть своє ім’я.
Вкажіть свою адресу електронної пошти. Укажіть дійсну адресу електронної пошти
Уведіть свій номер телефону. Укажіть дійсний номер телефону
Уведіть тему повідомлення.
Уведіть своє повідомлення.
Повідомлення надіслано. Скоро ми зв’яжемося з вами.
Не вдалося надіслати повідомлення.
Twitter_Logo_Blue